Туєва несправжня щитівка (Parthenolecanium fletcheri).

Молоді особи з'являються в травні-червні, розміщуються зазвичай на нижній стороні хвої в затінених місцях, задля уникнення прямих сонячних променів. Місяць вони проходять етап додаткового харчування, необхідний для відкладання яєць, після чого відкладають їх і помирають. Доросла самка сильно опукла, майже кругла, довжиною 2..3,5 мм, шириною 1,5...3,0 мм. Плодючість від 300 до 1300 шт., Личинки з'являються в липні і розвиваються до серпня, після харчування йдуть на зимівлю до середини травня наступного року.

Харчуються на хвої з нижньої сторони і на пагонах. Пошкоджені частини рослин буріють і всихають. Викликають пригнічення і хронічне ослаблення загального стану рослини, знижуючи стійкість рослини до несприятливих чинників навколишнього середовища.

Боротьбу проводять в періоди розселення, доки в шкідника не сформувалась щільна оболонка та періоди живлення, перша обробка в травні-червні (останні роки кінець квітня) препаратами Актеллік, Ампліго, Блокбастер з появою молодих особин та їх розселенням, дуга обробка препаратами на початку липня після появи нових личинок, системними препаратами Актара, Енжіо, Прованто Вернал та Прованто Максі обробляють в період з червня по липень та з середини липня до початку серпня, коли молоді особи активно харчуютьс. Також в боротьбі з зимуючими стадіями допоможуть викорінюючі обпискування Бордо та Мідний купорос.

Тисова несправжня щитівка (Parthenolecanium pomeranicum)

Тіло дорослої самки овальне, з загостреними кінцями, сильно опукле, ширина нижньої поверхні тіла дорівнює ширині хвоїнок, на яких сидять самки. Жива самка жовта з малюнком з червонуватих смуг або рідких крапок.

Бородьба див. для Туєвої несправжньої щитівки.

  

Соснова бура попелиця (Cinara pinea Mordv)

Попелиці мають смоляно-буре забарвлення, зі слабким бронзовим блиском, обпилені знизу, з боків грудей. Розміром 2-3,5 мм.

  

Зимують в стадії яйця на верхній стороні хвої, розташовані по кілька штук в ряду. Відродження личинок - у другій декаді квітня. Личинки спочатку живляться біля основи бруньок, а пізніше на молодих пагонах. Дорослі засновниці колонії з'являються в кінці другої - на початку третьої декади травня.

Друге покоління розвивається в середині червня і складається з крилатих і рідше безкрилих особ. Попелиці часто пошкоджують молоді сосни, які мають гарний приріст. В кінці серпня - початку вересня з'являються самки, котрі відкладають яйця і крилаті самці.

Навесні попелиці утворюють щільні, великі колонії переважно на молодих пагонах і хвої поточного року, а влітку переходять на більш товсті гілки, де розмножуються в більшій кількості з крилатими особами, які подібні до безкрилих. Восени самки переповзають на однорічні пагони, де відкладають великі темні запліднені яйця рядами.

Починаючи з травня проводять обробки контактними препаратами, такими як Актеллік, Матч, Проклейм, Ампліго, також потрібно проводити боротьбу з мурахами, які розселяють та обороняють попелиць, для цього використовують Брос, Антимуравьїн.

Також при обробці рекомендується додавати до препаратів прилипач Тандем, для того щоб затримувати препарат на рослині і запобігти його змиванню. Додавання стимуляторів та антистрес препаратів Кендал, Мегафол, Віва покращить імунітет та  допоможе рослині скоріше відновлюватись. Не варто також нехтувати позакореневими підживленнями добривами Мастер, Плантафол та мікроелементами Брексіл Мікс та Брексіл Мульти, а в боротьбі з шкідниками, які мають сисний та колюче-сисний ротовий апарат (хермеси, попелиці, щитівки і т.д.) Варто використовувати Брексіл Ca, він зміцнює стінки клітин, ускладнюючи живлення шкідників.

Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг, підвищити якість рекламних і маркетингових активностей.