Стовбурові шкідники (Короїди)

Сімейство Короїди (Scolytidae). Дрібні жуки з циліндричним тілом, максимальна довжина тіла 9 мм. Забарвлення від буро-коричневого до чорного, відтінок матовий, або блискучий. Личинки білі, вигнуті, безногі. Лялечки відкриті, білі. Небезпечні шкідники дерев, часто призводять їх до загибелі.

 Життя короїдів тісно пов'язана з деревом. Вони чітко спеціалізуються по кормовим породам, а в межах дерева займають певну частину: верхню, середню або нижню. У більшості випадків короїди живуть під корою, прокладаючи ходи, що зачіпають луб і заболонь. Деякі види прокладають свої ходи в деревині. Літ жуків у різних видів відбувається з квітня до червня. Більшість з них мають однорічну генерацію, але великий ялиновий і великий ясеневий лубоїд розвиваються два роки. У той же час типограф може давати в одне літо ще й так зване «Сестринське покоління», яке дозволяє різко збільшувати чисельність.

Боротьба зводиться до обробок в період льоту інсектецидами Твікс, Блокбастер, Вермітек для запобігання заселенню шкідником нових дерев. 

    

Грунтові шкідники 

Також хвойним рослинам шкодять шкідники, які проживають в грунті. Найбільшу шкоду завдають Личинки Капустянок (Gryllotalpidae) (Роблячи численні ходи,капустянки обривають коріння рослин, ніж посилюють свій шкоду), дротяників (Elateridae) (розвиваються 3 - 5 років, всеїдні, харчуються корінням рослин, вгризаються в кореневища, цибулини квіткових культур, ушкоджують сіянці на розсадниках) та пластинчастовусих (Scarabaeidae), а саме

  

хруща (Melolontha melolontha L.) (розвиваються 4 роки, завдає досить значної шкоди, підргизаючи корінці та кореневища, наносять значну шкоду, сильно ослаблюючи рослини, інколи навіть приводять до загибелі рослин).

Боротьба полягає проливі інсектицидами Антихрущ, Актара та внесення таблеток Ініціатор під рослини.

Також при обробці рекомендується додавати до препаратів прилипач Тандем, для того щоб затримувати препарат на рослині і запобігти його змиванню. Додавання стимуляторів та антистрес препаратів Кендал, Мегафол, Віва покращить імунітет та  допоможе рослині скоріше відновлюватись. Не варто також нехтувати позакореневими підживленнями добривами Мастер, Плантафол та мікроелементами Брексіл Мікс та Брексіл Мульти, а в боротьбі з шкідниками, які мають сисний та колюче-сисний ротовий апарат (хермеси, попелиці, щитівки і т.д.) Варто використовувати Брексіл Ca, він зміцнює стінки клітин, ускладнюючи живлення шкідників.

Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг, підвищити якість рекламних і маркетингових активностей.