Хвойні рослини завжди були незамінними мешканцями будь яких садів. Вони привертають до себе увагу в будь яку пору року, влітку вони є яскравими акцентами та слугують фоном для інших рослин, взимку мають бездоганний вигляд, коли вони припорошені снігом. Однак з приходом весни активізуються шкідники, які можуть значно погіршити, як вигляд так і стан рослин.

Найбільш поширені шкідники, які погіршують стан рослин. Частина І. Шкідники ялини.

Велика ялинова несправжня щитівка (Physokermes piceae Schrank.)

Молоді личинки та самки розміщуються, зазвичай, під лусками бруньок в зачатках поточного приросту, біля основи хвоїнок на гілках. Самки світло-бурі або жовто-коричневі, гладкі, блискучі, кулястої форми, довжиною до 8 мм, шириною до 7,5 мм. Личинки самців розвиваються на нижній стороні хвоїнок.

Монофаг, тому шкодить ялинам. Самки, як і личинки живляться соками хвої та пагонів, викликаючи патологічні зміни в тканинах рослини. Життєдіяльність призводить до погіршення стану рослини, її ослаблення, сповільнення росту, хвоя коротшає, буріє і передчасно опадає, гілки всихають. Також несправжні щитівки виділяють падь, яка є поживним середовищем для сажистого гриба і сприяє його розвитку, який утворює чорний наліт на хвої, знижуючи декоративність рослин, особливо з сизо-блакитним забарвленням хвої

Для боротьби використовують препарати системної та контактної дії, Препарати контактної дії використовуються в період активного розселення бродяжок, зазвичай він припадає на кінець червня – початок липня, другий період обробки припадає на серпень, серед них Актеллік, Ампліго, Блокбастер та ін. , інші періоди обробка не матиме результату, оскільки шкідник захищений хітиновою оболонкою, яка не дає препарату контактувати з ним. Системними препаратами обробляють в періоди живлення несправжніх щитівок, навесні коли самки харчуються до відкладення яєць, найбільш активно в травні, другий період орієнтовно 10 днів після розселення в липні, і останній період останній період кінець вересня – початок жовтня, а саме Актара, Енжіо, Прованто Вернал та Прованто Максі. Також не потрібно нехтувати викорінюючими обприскуваннями, які проводяться пізно восени та рано навесні для яких використовуємо Бордо та Мідний купорос.

  

Ялиновий паутинный кліщ (Tetranychus ununguis Jac)

З підвищенням температури до 10 ° С, з*являються кліщі, розвиток одного з поколінь триває в середньому 18-25 днів. Зимують в стадії яйця, які самки відкладають в серпні-вересні. Зазвичай за літній період розвивається 3-4 покоління, однак у кліщів зі збільшенням тепмератури розвиток поколінь пришвидшується.

  

Молоді та дорослі особи зазвичай харчуються одно- та дворічною хвоєю, від чого на пошкодженій хвої з*являється жовтуваті плями, які пізніше набувають коричневого забарвлення. Характерною ознакою є є наявність тонких павутинок. Найбільше страждають ялини з видаленими гілками в нижній частині крони, оскільки сухість повітря та підвищена температура сприяє розвитку кліщів, в такі роки їх шкодочинність зростає.

В період з травня проводять обробки акарицидами Вермітек, Актеллік, Блокбастер, Антикліщ Про, які постійно змінюємо щоб запобігти виникненню резистентності до препарату, також не зайвим буде підвищення вологості повітря, оскільки сухість повітря сприяє їх розвитку.

Також при обробці рекомендується додавати до препаратів прилипач Тандем, для того щоб затримувати препарат на рослині і запобігти його змиванню. Додавання стимуляторів та антистрес препаратів Кендал, Мегафол, Віва покращить імунітет та  допоможе рослині скоріше відновлюватись. Не варто також нехтувати позакореневими підживленнями добривами Мастер, Плантафол та мікроелементами Брексіл Мікс та Брексіл Мульти, а в боротьбі з шкідниками, які мають сисний та колюче-сисний ротовий апарат (хермеси, попелиці, щитівки і т.д.) Варто використовувати Брексіл Ca, він зміцнює стінки клітин, ускладнюючи живлення шкідників.

Цей сайт використовує файли cookie та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувальницький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг, підвищити якість рекламних і маркетингових активностей.