Нітроамофоска – це одне з кращих концентрованих, азотно-фосфорнокалійних, гранульованих добрив. Воно є універсальним високоефективним азотно-фосфатним-калійним добривом для всіх видів сільськогосподарських культур. Являє собою гранули світло-рожевого кольору.
Нітроамофоска складається з аміачної селітри, амофосу, диаммофоса, хлористого амонію, сульфату амонію та калійної селітри, одержаних у єдиному технологічному процесі при взаємодії аміаку, азотної і фосфатної кислот.Нітроамофоска має хороші фізико-механічні властивості, придатна для механізованого внесення в грунт.
В основу нітроамофоски входить азот (15%), фосфор (15%), калій (15%) сірка (8%)
Застосування:
Нітроамофоску NPK15:15:15+8 вносять в якості основного і припосівного добрива на всіх типах грунтів під всі сільськогосподарські культури. Краще використовувати нітроамофоску для ранньовесняного підживлення (3-5 ц/га) озимої пшениці, по мерзлотному грунті. Дуже важливо для першого підживлення озимих замість селітри використовувати нітроамофоску на площах, де під основну обробку на внесенні фосфор і калій, або норма внесення цих добрив недостатня для формування прогнозованого врожаю.
Переваги
Внесення добрива нітроамофоски з 30% концентрацією діючих асимілянтів активно стимулює розвиток парослі, каталізує деякі ферментативні реакції в рослинних клітинах. Маючи відмінну лежкість, гранули тривалий час залишаються розсипчистими, що спресовуються і не утворюють грудок. Речовина не гігроскопічна. Хороша розчинність гранул, кожна з яких містить всі три елементи і висока проникливість через клітинні мембрани дозволяє збільшити врожайність до 70%.
Нітроамофоска забезпечує:
- Комплексне живлення рослин необхідними елементами
- Підтримує стійкість рослин до заморозків, зменшує ураження кореними гниленнями, борошнистою росою, іржею
- Збільшує врожайність культур
- Забезпечують сталу врожайність, поліпшену якість і екологічність продукції, яку можна застосовувати для дитячого і дієтичного харчування;
5.Висока якість грануляції: рівномірність внесення;
Рекомендації щодо внесення
- цукровий буряк 8—10 ц/га;
2. під озиму пшеницю 5—8 ц/га;
- для підживлення суниці ранньою весною або після збору врожаю — по 15—20 г добрива на 1 м грядки;
4. при посадці картоплі та овочів 3—4 г мінерального добрива в кожну лунку. Або 1—2 кг на сотку;
- для підгодівлі плодових дерев і ягідних кущів 25—35 г нітроамофоски на 1 м²;
- кімнатні та балконні квіти поливати розчином 10—20 г на 10 л води у весняно-літній період через 2 тижні;
- для газонних трав - 4 кг/сотка
Головні елементи мінерального живлення містяться у формі водорозчинних та легкодоступних для рослин сполук: NH4H2PO4, (NH4)2HPO4, NH4NO3, NH4Cl, KCl, KNO3 , CaHPO4. Фосфор нітроамофоски рухомий у ґрунті, і легко засвоюється рослинами. Корисні речовини рівномірно розподіляються у ґрунті.